UNIC! IREPETABIL! MINUNAT! Leicester e NOUA CAMPIOANA din Premier League!

Leicester City e aproape de implinirea unui vis cu o cota imposibila in urma cu 12 luni. Echipa lui Ranieri e prima in Anglia si mai are de facut un pas de copil pana la bucuria absoluta! Leicester are 8 puncte peste Tottenham, care are un meci in minus si joaca azi in deplasare pe terenul lui Chelsea. Orice rezultat in afara victoriei pentru Spurs inseamna ca titlul ajunge la Leicester!

Atletico Madrid a facut un meci mare

Atletico Madrid a facut un meci mare cu trei zile inainte de sfertul de finala cu Barcelona, din Champions League. Victoria cu 5-1 in fata lui Betis vine dupa dezamagirea din etapa trecuta, 1-2 cu Sporting Gijon, si o lasa pe Atletico sa viseze la titlu, cel putin pentru cateva ore. Atletico Madrid e la 6 puncte in spatele Barcelonei si o victorie a lui Real in El Clasico ar mentine-o in lupta la titlu. Golurile madrilenilor in meciul cu Betis au fost marcate de Fernando Torres '37, Griezmann '42, '82, Juanfran '65 si Thomas '90, in timp ce pentru oaspeti a inscris Ruben Castro '79.

1-1 s-a incheiat Liverpool - Tottenham

1-1 s-a incheiat Liverpool - Tottenham in aceasta etapa de Premier League. E un scor excelent pentru liderul Liecester, aflat in acest momnet la 4 puncte in fata, dar cu un meci mai putin de jucat. Coutinho a deschis scorul in fata lui Tottenham in minutul 51, pentru ca Harry Kane sa egaleze in minutul 63 al partidei. Leicester va juca duminica, de la 15:30, cu Southampton, in meciul care o poate duce la 7 puncte in fruntea Angliei.